PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111405}

Przed zachodem słońca

Before Sunset
7,5 39 138
ocen
7,5 10 1 39138
7,8 27
ocen krytyków
Przed zachodem słońca
powrót do forum filmu Przed zachodem słońca

Niezwykłe kino

ocenił(a) film na 9

Długo zwlekałem z obejrzeniem drugiej części. Po wybitnym ,,Przed wschodem..." nie chciałem ryzykować zepsucia tej historii w kontynuacji. Na szczęście ten film dalej to ma. Przegadanie, leniwe paryskie popołudnie, zawiera chyba najdłuższą scenę spaceru w czasie rzeczywistym w historii kina. Pulsuje od emocji, fascynacji - lecz niekoniecznie miłości, oj to byłoby zbyt proste i twórcy uciekają z tej pułapki. Fantastyczny walczyk, ładunkiem wrażeń odpowiadający scenie w kabinie muzycznej z poprzedniej części. No i to pomieszanie życia z fikcją, związane z książką Jesse'go - realizm magiczny utrzymany przez cały film.
I ta końcówka, drwiąca z widza - ja tego sie nie spodziewałem, totalna niespodzianka. Byłem pewien, że wyjdzie do ostatecznego wyznania, ale i tu twórcy z wyczuciem uniknęli banału.
Dziesiątki nie wystawiam chyba tylko dlatego, że nie rzucam nimi zbyt często, a poprzednia część już dostała.

laxman

Mnie zakończenie zdało sie niemal natutralne - bo niedomknięte, dajace widzowi pole do domysłów. Przeciez tak samo było w "Przed wschodem..."

ocenił(a) film na 9
zweistein

O, witam kolegę Zweisteina. Cenię sobie nasze dyskusje pod ,,Przed wschodem..."
W pierwszym filmie było zakończenie otwarte, lecz pasujące do całości. Było... tak jakoś romantycznie otwarte, oczywiście w najlepszym znaczeniu. Tutaj od początku jest poważniej, lecz to zmienia się z czasem, kiedy cofamy się razem z bohaterami do ich pierwszej nocy. Ik kiedy wydawało się, że już, już dojdzie do wyznań - koniec.
Ciekawe, jak to rozwiążą w ostatniej części. Widziałeś już?

laxman

Widziałem. I jesli ciągle szukasz romantyki, to możesz się nieco zawieść. Proza życia coraz isotniejsza.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Niekoniecznie, szczerze, to jako zakończenie trylogii proza wydaje sie być dobrym rozwiązaniem. Ale zobaczymy, póki co przespałem go w kinach i czekam na barbarzyńskie oglądanie online

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones