PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111405}

Przed zachodem słońca

Before Sunset
7,5 39 215
ocen
7,5 10 1 39215
7,8 28
ocen krytyków
Przed zachodem słońca
powrót do forum filmu Przed zachodem słońca

Trudno w to uwierzyć.

ocenił(a) film na 4

Ten film jest jeszcze bardziej pretensjonalny niż jedynka. Gadają przez cały film nakręceni o tematach typowych dla współczesnych japiszonów, nieraz próbują wznieść się ponad swoją pustkę intelektualną, ale wtedy film robi się jeszcze bardziej mdły. W pierwszej części momentami dało się patrzeć na uroczą Delpy, a w tym filmie irytuje nawet bardziej niż jej brodaty towarzysz-klaun.

ocenił(a) film na 3
grubom

Ja jestem w szoku .... Co twórcy chcieli przekazać tym filmem ? :O

grubom

Zgadzam się, że film mdły i nijaki. Takie gadanie dla gadania nie wiadomo po co i o czym. Przypomina nieudaną adaptację sztuki teatralnej. 4/10

ocenił(a) film na 8
Franio

Polecam na przyszłość omijać tego typu produkcje, a skupić się na filmach akcji, gdzie trup ściele się gęsto ;)

Nie wszystko jest dla każdego. Po co zaniżać ocenę filmowi, który - krótko mówiąc - jest dobry pod wieloma aspektami (chociażby muzyka, zdjęcia i bardzo dobry montaż), tylko z tego powodu, że totalnie nie odnajdujemy się w tej części kina?

Mad_Hatter93

I tu się mylisz. Nie oglądam kina akcji, a jestem fanem dramatów psychologicznych. Lubię je, jeśli mają coś wartościowego intelektualnie do przekazania. A nie są tylko sprawnie zrobioną, kolorową wydmuszką z pustosłowiem zamiast treści. No, ale niektórzy uwielbiają jak widać wydmuszki...

ocenił(a) film na 8
Franio

Film to coś znacznie więcej niż treść ;) To dzieło audiowizualne. Jeśli chcesz skupić się na samej treści, skup się na książkach. Filmy ocenia się również na innych płaszczyznach - nie można określać montażu/dźwięku/tła muzycznego/oświetlenia/aktorstwa/zdjęć jako sprawnie stworzonej wydmuszki.

ocenił(a) film na 8
Mad_Hatter93

+ za wycieczkę personalną z poprzedniego komentarza, przepraszam. Poniosło mnie.

Mad_Hatter93

Bardzo dobry film powinien mieć wszystko: mądrą treść i świetną stronę wizualną i dźwiękową. Jeżeli brakuje któregoś z tych elementów- to może najwyżej dostać 4 lub 5.

ocenił(a) film na 8
Franio

Nie pij do mojej oceny, proszę, bo jest uzależniona od zupełnie czegoś innego (nie wiem, czy nie mając mnie w "znajomych" widzisz jej uzasadnienie.
Jednak zgadzam się, że b. dobry film powinien haczyć o wskazane punkty. Powiedz mi tylko w takim razie, jaki jest wyznacznik tego, co uważamy za "mądrą treść".
Kino rozrywkowe niekoniecznie ma nieść za sobą coś wybitnego, górnolotnego, bo wtedy przestaje być z założenia kinem rozrywkowym.
Odpalając ten film, nie spodziewasz się dzieła filozoficznego na miarę książek "mądrych głów". To historia dwójki całkowicie normalnych, niewyróżniających się ludzi. Chodząc ze znajomym po mieście zastanawiasz się nad tym, czy wasze rozmowy prowadzą do odkrycia czegoś nowego?

ocenił(a) film na 8
Mad_Hatter93

Film jest dobry... wśród mu podobnych. Jeśli chcę obejrzeć coś ambitnego, włączam np. filmy Jarmuscha, a nie amerykański romans.

Mad_Hatter93

Romansów nie oglądam, a to miał być to dramat, a nie przegadany i nijaki film.

ocenił(a) film na 8
Franio

Oczekiwać Dramatu i żalić się na przegadanie .Czyli to co ma 95% dramatów .No ludzie

Danio31b

No, ludzie... po prostu nie rozumiesz słowa "dramat" (działanie, akcja, napięcie, konflikt). W gimnazjum nie nauczyli?

ocenił(a) film na 5
grubom

Zgadzam się, bardziej irytująca główna bohaterka, zwłaszcza jej końcowy taniec, który był żenujący.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones