PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111405}

Przed zachodem słońca

Before Sunset
7,5 39 187
ocen
7,5 10 1 39187
7,8 28
ocen krytyków
Przed zachodem słońca
powrót do forum filmu Przed zachodem słońca

Dla mnie film bardzo autobiograficzny główni aktorzy są też autorami scenariusza. W pierwszej scenie Jesse mówi o tym, że każdy autor czerpie ze swojego życia. A ethan ułożył sobie życie na nowo i chyba jest szczęśliwy natomiast Julie jest samotna poświęciła się tworzeniu. To tak pod kątem trzeciej części. Ja tam ich uwielbiam mimo wszystko

ocenił(a) film na 10
sany

To jest wyjątkowy film pod wieloma względami, takie filmy nie trafiają się co rok tylko raz na dekadę. I te nieskończenie długie ujęcia - niemal jak teatr... Za dużo plusów, żeby je wszystkie wymienić.

ocenił(a) film na 10
_Michal

Dokładnie tak - film rewelacyjny, zabrakłoby czasu na wypisywanie plusów ;) Obie części mają w sobie magię. Przez kilka dni nie mogłam przestać myśleć o losach Celin i Jessiego :)

ocenił(a) film na 8
Chizuna

Film niesamowity i prowdziwy,wspaniała kontynuacja pierwszej części.Magia bijąca z ekranu,film niemalze osobisty dla mnie pod wieloma względami
10/10

ocenił(a) film na 10
wildecard

Zgadzam się, oglądnąłem całą historię 2 raz ( 1 raz oglądnąłem z rok temu, w dodatku zacząłem od " Przed zachodem słońca " , więc można powiedziec, od dupy strony ), dzisiaj oglądnąłem obie części w kolejności prawidłowej. Po oglądnięciu dzisiaj 1 części, nie miałem w planach oglądania drugiej, ale jakoś samo wyszło;) Przez te kilka godzin od 1 do 2 części, minęło 9 lat ( w filmie ) , zdałem sobie sprawę jeszcze bardziej, jak to wszystko szybko przemija, jak mrugnięcie... Po oglądnięciu " Przed zachodem słońca" pomyślałem, że całą ta część być może się nie wydarzyła? Może to właśnie ta kontynuacja książki która nie została wydana ? Tak sobie to wszystko ułożył , aczkolwiek to tylko taka mała moja myśl, nie musi być prawdą ;)
Opowieść jest poprostu doskonała, oglądało mi się z ogromną przyjemnością. Wydawało mi się, że już te rozmowy w " Przed zachodem słońca" były takie bardziej dojrzałe, spokojniejsze, nie było już takiej imuplsywnośći jak za czasów 1 spotkania, aczkolwiek wciąż żyło w nich ogromne uczucie, dla mnie opowieśc jest bardzo prawdziwa i dla niedowiarków, nie wierzących w miłość lub twierdzących, że gaśnie z czasem, polecam oglądnąć tą opowieść, widać, że przy prawdziwym uczuciu, żaden czas nie potrafi rozmyć uczucia między zakochanymi. I ta gra na gitarze, na końcu... Polecam ;)

ocenił(a) film na 8
sany

Faktycznie. Julie musiała pisac sobie też dialogi. Wkońcu była w Warszawie, gdy kręcili film "Biały", o której wspomniała w kawiarni. Film to generalnie jeden długi dialog, wiec nie zdziwiłbym się, jakby miało w nim miejsce kilka osobistych improwizacji. Generalnie film bardzo dobry. Głęboki dialog w uroczej scenerii.

ocenił(a) film na 10
Michu78

Pewnie, że były improwizcje, to aktorzy wymyślili scenariusz:)

ocenił(a) film na 10
Kuba_16

Po przeczytaniu kilku wywiadów z głównymi aktorami dowiedziałem się że, żadnych improwizacji podczas kręcenia ujęć nie było. To prawda, aktorzy sami napisali większą część scenariusza więc jest tam dużo elementów autobiograficznych. Sam po obejrzeniu obu części zastanawiałem się nad faktem na ile jest czysto wyuczony scenariusz a na ile improwizacja. Możliwe że jakieś pojedyncze frazy są improwizowane, przynajmniej tak mi się wydaje biorąc pod uwagę długość jednego ujęcia ilość zawartego w nim dialogu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones